דלג לחלק העיקרי

יצירה שיתופית של ידע בקהילות מוגברות טכנולוגיה

שם המארח: 
ILAIS 2014
מיקום האירוע: 
האקדמית תל-אביב יפו

הרצאה בכנס ILAIS

פיתוח תוכנה בעקרונות בית ספר לסמבה
ראשון, 8 יוני, 2014 - 15:00

בני בורנפלד הציג בכנס שיטת למידה שיתופית בקורסים של פיתוח תוכנה והראה את ההקבלה לתפישת עקרונות בית הספר לסמבה של סימור פאפרט.

בסוף שנות ה70, מבקר בברזיל סימור פאפרט, המתמטיקאי, איש המחשבים והחינוך. הוא ומוקסם מתהליך הלמידה בבתי הספר לסמבה. בספרו Mindstorms, Children, Computers, and Powerful Ideas פאפרט מציג את עקרונות הלמידה תחת הפרק "Images of the Learning Society" ושואל מה  אפשר ללמוד ולקחת משיטות ורוח בתי הספר לסמבה לבתי הספר הרגילים אל המקצועות המסורתיים ,דוגמת המתמטיקה. בין התכונות של בתי הספר לסמבה פאפרט מציין את הלמידה הבין דורית, בין צעירים למבוגרים, בין מתחילים ומקצועניים ,את זה שהלמידה קורית כחלק אינטגראלי מהחיים והאינטראקציות החברתיות והשלוב של תמיכה ותחרות.

קבוצת הפייסבוק שהוקמה במרכז האקדמי רופין לטובת הקורסים של פיתוח תוכנה בסביבה אינטרנטית ומובייל, הינה פלטפורמה שוקקת לשיתוף מידע, פתרון בעיות, תמיכה מוראלית, הצעות עבודה ועוד. בקבוצה חברים ומקיימים תקשורת בוגרים וסטודנטים ומתקיימות בה התכונות שציין פאפרט. גודל הקבוצה והגמישות בזמן ובמרחב שמאפשרת הפלטפורמה האינטרנטית תורמות רבות להצלחתה.